کارگاه آموزشی اصول و فنون مذاکرات موفق و حرفه ای مهندسی - بهار 92

             

کارگاه آموزشی اصول و فنون مذاکرات موفق و حرفه ای مهندسی - بهار 92

مقدمه ای کوتاه:

انسان موجودی اجتماعی است و مذاكره به عنوان بدیهی‌ترین، رایج‌ترین و پراهمیت‌ترین ركن، لازمه برقراری ارتباطات انسانی و زیستن با یكدیگر می‌باشد؛ چنانچه تمام نیازهای انسان اعم از مادی و معنوی، خارج از وجود وی و بوسیله اشخاص دیگر تامین و برطرف می‌شود. اولین تجربه انسان برای مذاكره در خانواده شروع و تا پیشرفته‌ترین و پیچیده‌ترین وجه آن وارد مذاكرات بین‌المللی با دیگران پیش می‌رود. در این میان نیاز به برخورداری از كیفیت بالای روابط انسانی چه در درون سازمان‌ها و چه در برخورد و ایجاد روابط با محیط خارجی (مدیران ، روسای بخش‌ها، كارشناسان، مشتریان، ارباب رجوع، پیمانكاران، مشاوران و ...) از سوی نیروهای سازمانی بالاخص در شرایط كنونی كسب و كار، انكار ناپذیر بوده و لزوم آشنایی با اصول و فنون مذاكره، اعتقاد و تسلط به آن اجتناب ناپذیر می‌نماید. چنان‌كه عدم تسلط بر قواعد مذاكره اصولی، باعث تضییع و خسارت به منافع كلان در سازمان‌ها و نهادها و در درجات بالاتر، لطمه به منافع ملی می‌گردد.

alt

محتویات دوره:

این کارگاه آموزشی در دو بخشِ نظری و عملی برگزار می‌شود که در روز نخست آن، شرکت‌کنندگان ابتدا با مفاهیم، الزامات، رویکردها، استراتژی‌ها و چگونگی هدفگذاری و طرح ریزی انجام مذاکرات آشنا شده، اصول و چهارچوب های انجام یک مذاکره ی «برنده-برنده» را می آموزند.

در بخش دوم که مهم‌ترین وجه تمایز این کارگاه آموزشی با کارگاه های مشابه محسوب می‌شود، تمامی شرکت‌کنندگان در قالب تیم‌های 4 نفره از قبل سازماندهی شده به مذاکره پرداخته، آنچه را در وقت نخست درباره مذاکرات با رویکرد برنده-برنده دریافته اند در فضایی تعاملی و پویا به صورت عملی به اجرا در می آورند.

روز دوم نیز همانند روز نخست از دو بخش تئوری و عملی تشکیل شده است. اصول و چهارچوب های انجام مذاکره با رویکرد «رقابتی» و تمرکز بیشتر بر تمرین انواع استراتژی‌ها و تاکتیک‌های مذاکراتی از ویژگی های روز دوم است.

تجربه عملی شرکت در یک «مذاکره گروهی»، که متناسب با تحصیلات دانشگاهی و گرایش های تخصصی شرکت کنندگان طراحی شده، سبب می شود با توجه اینکه مدیریت چنین مذاکراتی به مراتب پیچیده تر و دشوارتر از «مذاکره فردی» است، چنانچه افراد با الزامات و شیوه های انجام مذاکره گروهی آشنا شوند در مذاکرات فردی نیز موفق باشند.

 • تعریف مذاكره
 • تعریف انواع مذاكره
 • اصول و فنون مذاكرات حرفه‌ای
 • تشریح مراحل مذاكره
 • آداب مذاكرات
 • انواع نقش‌های مذاكره‌كننده
 • انواع مذاكره‌كننده
 • انواع شخصیت مذاكره‌كنندگان
 • نحوه شروع مذاكرات

اهداف کارگاه ها:

 • آشنایی با اصول و فنون مذاكره اصولی
 • تبیین مراحل مختلف مذاکره و نقش‌های مذاکره‌کننده
 • شناسایی سطوح مختلف مذاكره
 • آشنایی با وی‍‍ژگی‌های یك مذاكره‌كننده خوب

مخاطبین دوره:

همه‌ی مهندسان و کارشناسان، سرپرستان و مدیران میانی و ارشد سازمان که نیازمند کسب مهارت در اصول و فنون مذاکره هستند
 

آیا می دانید : هیچوقت حق ما را فقط به خاطر اینکه «حق» ماست، به ما نمی دهند. «حق» را زمانی میتوان به دست آورد که برای آن «مذاکره» کنیم.

 

ویژگی ثبت نام در این دوره آموزشی

1. ویژه شهرستانی ها و شاغلین -- حضور مجازی در در دوره

در پی درخواست های اعضای محترم شاغل و همچنین شهرستانی های عزیز این امکان برای اولین بار در سال 92 ارائه می گردد بطوری که در صورت ثبت نام اعضا بصورت مجازی نیازی به حضور مستمر در کلاس های آموزسی نبوده و صرفا با مطالعه جزوات ارائه شده با اعمال شرایط خاص امکان صدور گواهینامه وجود خواهد داشت.

 

 

زمان و مکان برگزاری دوره :

کارگاه آموزشی اصول و فنون مذاکرات موفق و حرفه ای مهندسی به مدت 16 ساعت و در دو روز برگزار خواهد شد

توجه :این کارگاه در سالن های کنفرانس با امکانات آموزشی مجهز به سیستم های صوتی اختصاصی برای شرکت کنندگان و جدیدترین امکانات آموزشی با بهره گیری از مدرن ترین متدولوژی های آموزشی بر اساس استاندارد های مربوطه برگزار خواهد شد به صورتی که تمامی شرکت کنندگان در دوره ها به صورت فعال در بحث های مطرح شده مشارکت فعال داشته که باعث بهبود اثر بخشی و بازده دوره های دپارتمان شده و وجه تمایز بسیاربزرگی را با سایر موسسات برای دپارتمان به ارمغان می آورد.

 

تبریز : سالن کنفرانس پتروشیمی تبریز

تهران : هتل استقلال تهران

alt

 

پیش ثبت نام و رزرو دوره

جهت رزرو دوره و ثبت اطلاعات ثبت نامی از لینک زیر اقدام نمایید

هم  اینک دوره را رزرو نمایید

شرایط اختصاصی ثبت نام  :

1.حضور مجازی در در دوره ( ویژه شهرستانی ها و شاغلین )

در پی درخواست های اعضای محترم شاغل و همچنین شهرستانی های عزیز این امکان برای اولین بار در سال 91 ارائه می گردد بطوری که در صورت ثبت نام اعضا بصورت مجازی نیازی به حضور مستمر در کلاس های آموزسی نبوده و صرفا با مطالعه جزوات ارائه شده با اعمال شرایط خاص امکان صدور گواهینامه وجود خواهد داشت.جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد آموزش تماس حاصل نمایید

2. هزینه ثبت نام :

بر اساس تصمیم گیری و اعلام واحد آموزش ثبت نام برای دوره شهریور ماه با تعرفه زیر انجام خواهد پذیرفت

 

هزینه ثبت نام

دانشجویان

هزینه ثبت نام

جوامع صنعتی و

دانشگاهی

اصول و فنون مذاکرات 1200000 ریال 1500000 ریال
     

 

3.امکان پرداخت اقساطی شهریه دوره : در پی تماس برخی از عزیزان مبنی بر فراهم آوری امکان پرداخت اقساطی و هماهنگی انجام شده امکان پرداخت اقساطی شهریه دوره نیز محیا گردید که این امر با توجه به شرایط شرکت ککندگان متغیر می باشد که عزیزان جهت اطلاع از شرایط با دفتر دپارتمان 0411-3369053-4 تماس حاصل نمایند.

 

4. تخفیفات ثبت نام : مطابق با سایر دوره های آموزش و در جهت ارج نهادن به نظرات اعضا در زمینه تخصیص آپشن های تخفیف در ثبت نام دوره ها این موارد به شرح زیر اعلام می گردد.

در سری جدید دوره ها 4 نوع تخفیف در نظر گرفته شده است که عبازتند از :

1 – تخفیفات ویژه طبقه بندی اعضا :

برای اعضای نقره ای 5000 تومان و برای اعضای طلایی 10000 تومان تخفیف اعطا خواهد شد

 

2- تخفیفات ویژه ثبت نام گروهی :

در دوره دپارتمان برای ثبت نام های گروهی تخفیفات زیر را در نظر گرفته است :

برای ثبت نام های بیش از 2 نفر به ازای هر نفر 5000 تومان و برای ثبت نام های بیش از 6 نفر به ازای هر نفر 10000 تومان در نظر گرفته شده است .

 

3-ثبت نام های چند گانه :

در صورتی که عضوی در 2 دوره آموزشی ثبت نام نماید در کل 10000 تومان از هزینه ثبت نامی کسر می گرددو در صورتی که در 3 دوره ثبت نام نماید 20000 تومان از هزینه ثبت نامی کسر می گردد.

 

4-طرح سفیران دپارتمان

اگر هریک از سفیران 3 نفر را برای ثبت نام در دوره های آموزشی دپارتمان معرفی نمایند یک کارت هدیه اعتباری 20000 تومانی اعطا می گردد و به ازای هر نفر اضافی 10000 تومان به مبلغ کارت هدیه افزوده می گردد.

سفیران برای استفاده از این طرح می بایست ابتدا نام خود را در جمع سفیران دپارتمان ثبت نمایند و سپس با افراد ثبت نام کننده هماهنگی های لازم را انجام دهند که در فرم ثبت نام سفیر مورد نظر را انتخاب نمایند.

 

توجه : استفاده از تخفیفات طرح سفیران همزمان با طرح های ثبت نام های چند گانه و ثبت نام گروهی امکان پذیر نمی باشدو شرکت کنندگان مجاز به استفاده از یکی از موارد می باشند.

 

جهت اطلاع از پروسه ثبت نام و شماره حساب واریز شهریه کلیک فرمایید

 

 

مدارک مورد نیاز جهت شرکت در دوره :

شایان ذکر است این مدارک در زمان برگزاری دوره اخذ خواهد شد و نیازی به ارسال آنها قبل از برگزاری دوره نمی باشد

1) کپی کارت ملی و شناسنامه طبق دستور العمل

(بطوری باید در یک صفحه A4 بوده و در بالای صفحه تصویر شناسنامه و در پایین صفحه تصویر کارت ملی باشد)

2) کپی آخرین مدرک تحصیلی (ارائه گواهی موقت بلامانع می باشد)

3) یک عدد عکس 4*3 جدید و تمام رخ با زمینه روشن

4) رزومه کاری و تحصیلی که شامل کلیه فعالیت های فنی و مهندسی و علمی و پژوهشی فرد باشد (به زبان فارسی)

درصورتی که در ارائه هریک از موارد مذکور مشکلی وجود داشته باشد در اسرع وقت با کارشناسان انجمن تماس حاصل نموده و راهکار های مربوطه را جویا شوید

توجه بسیار مهم : شرکت کنندگان عزیز توجه داشته باشند مسئولیت هرگونه اختلال در روند صدور گواهینامه آموزشی بین المللی دوره بدلیل عدم ارائه مدارک مذکور در مهلت تعیین شده متوجه فرد شرکت کننده خواهد بود و انجمن مهندسان ایران هیچ گونه مسئولیتی را متقبل نخواهد شد.

 

گالری تصاویر دوره های آموزشی :

جهت مشاهده شرکت کنندگان سابق دوره های آموزشی انجمن مهندسان که جمعی از اساتید ؛ صنعتگران و دانشجویان عزیز می باشد می توانید از گالری تصاویر انجمن مهندسان ایران بازدید فرمایید:

مشاهده مجموعه تصاویر دوره های برگزار شده

 
سامانه هوشمند ژورنال مقالات