دوره آموزشی لوله کشی صنعتی- پایپینگ PIPING1-بهار 96

             

دوره آموزشی لوله کشی صنعتی- پایپینگ PIPING1-بهار 96

تامین انرژی برای پیشرفت و بالندگی هر کشوری، لازم و حیاتی است. با پیشرفت روز افزون دانش جهانی در مورد منابع انرژی جدید، همچون انرژی تابشی خورشیدی، بادهای روان، امواج ساحلی دریا و در نهایت انرژی حاصل از شکافت هسته ای ، انسان امروزی توانسته است بخش عظیمی از نیازهای تامین انرژی خود را برآورده سازد . در این میان، دانش و صنعت پایپینگ همچون پل رابطی مابین جایگاه تولید انرژی و جایگاه مصرف، نقشی بسیار مهم و حیاتی ایفا می کند.بدون داشتن خطوط انتقال گسترده هرگز نمی توان منابع انرژی همچون گاز و نفت و … را به هزاران کیلومتر دورتر به دست مصرف کننده رساند. همچنین، بدون وجود پالایشگاه ها و مجتمع های پتروشیمی پیشرفته نمی توان از نفت خام کم بها، محصولات فرآوری شده پر ارزش بدست آورد.

کنسرسیوم ایرکاس با دارا بودن کارشناسان و مدرسین مجرب از شاغلین در سایت های نفتی جنوب و پارس بعنوان یکی از مجهزترین مراکز آموزشی پيشرو در برگزاري دوره هاي آموزش تخصصي صنايع نفت، گاز و پتروشيمي به همراه تجهیزات و لوازم کمک آموزشی ، دستگاه های بیسیک و پیشرفته ، متدهای نوین آموزشی  و نیز با دارا بودن دستورالعمل های جامع این دوره آموزشی را برای اعضا برگزار می کند .

مدت زمان برگزاری این دوره 3 روز و در آخر هفته در شهر اولین ها - تبریز - برگزار خواهد شد

 

توجه : این دوره برخلاف رویه ای که در برخی موسسات آموزشی اتخاذ شده است بصورت فشرده و پویا و بدون تضییع وقت شرکت کنندگان برگزار می شود و زمان ارزشمند شرکت کنندگان برای رفت و آمود هاش مکرر - انشا نویسی در کلاس - حضور غیاب و آزمون های کلاسی هدر نمی رود و شرکت کنندگان مطالبی علمی و صنعتی را از مدرسین برجسته و صاحب نظر و دارای سمت های رده بالای صنعتی فرا می گیرند و در پابان دوره نفرات علاقمند جهت شرکت در برنامه کارآموزی صنعتی به پروژه های صنعتی و عمرانی جهت فراگیری فنون اجرایی کار معرفی می شوند.

 

شناخت و آشنایی مقدماتی با روش های جوش کاری و تست های غیر مخرب لوله ها و آشنایی با استانداردهای API ، ANSI ، ASME ، ASTMمرتبط با صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی

انواع لوله و کاربرد هر یک ، روش های تولید لوله

آشنایی با انواع فلنچ ، اتصالات گسکت ها و کاربرد هر یک

آشنایی مقدماتی با جوشکاری لوله ها و روش های تست جوش لوله ها

آشنایی مقدماتی با علائم و سیمبل های مربوط به نقشه های ISOMETRIC ، UFD ، PFD ، MFD ، PIPING

تعریف و کاربرد شیر های صنعتی ، بررسی مزایا و معایب شیر های مختلف

آشنایی با استاندارد های مرتبط با لوله ها ، اتصالات متریال و طراحی

انتخاب متریال مورد نیاز

رابط طراحی و انواع بارهای اعمالی به سیستم لوله کشی

آشنایی با اتصالات و شیر آلات

آشنایی با ساپورت­ها و نقش آن ها و همچنین موارد ساخت براساس استاندارد ANSI B31.3

آشنايي با ابزار دقيق و سيستم هاي اندازه گيري

لازم به ذکر است که این دوره پیشنیازی برای دوره PIPING 2 می باشد. در دوره آموزشی PIPING 2 مباحث تخصصی، نرم افزار های PIPING و نرم افزار PDMS و تجربیات ارزنده متخصصین فعال در این زمینه به بحث و گفتگو گذاشته می شود.

رزومه مدرس دوره :

بخشی از رزومه جناب آقای مهندس نکوهش

معاونت کارگاه شرکت کیسون در پروژه احداث کارخانه گندله سازی شماره 2 گل گهر سیرجان

سرپرست کارگاه شرکت فرا ساحل ( صف ) در فاز 14 پارس جنوبی تنبک کنگان.

سرپرست کارگاه شرکت جی ال در پروژه ساخت سکوهای فازهای 17/18 (بوشهر).

سرپرست پایپینگ در شرکت دیلیم  فاز 12 پارس جنوبی.

شرکت ناموران صنعت پروژه بازسازی و نوسازی سکوهای میدان نفتی رشادت با سمت کار شناس ارشد سازه های دریایی .

شرکت MITSUI ENGINEERING & SHIPBUILDING با سمت LEAD QC ENGINEERدربازرسی جوش – پایپینگ  – PWHT– سختی سنجی – مخازن – تست پکیج – هیدرو تست – پیش راه اندازی و راه اندازی در پروژه ساخت و نصب پتروشیمی مهر (بندر عسلویه).

شرکت DAELIM ENGINEER & CONSTRUCTOR با سمت سوپروایزر مکانیکال مخازن سقف شناور و ثابت پروزه اتیل بنزن الفین نهم (بندر عسلویه).

شرکت پترو ایران پروژه طرح توسعه سکوهای میدان نفتی سلمان 2 با سمت سوپروایزر جوش و متریال در گروه سوپرویژن نظارت عالیه .

شرکت گل گهر سیرجان پروژه گند له سازی با سمت سوپروایزر مکانیکال.

شرکت FIRMCO. با سمت سرپرست کنترل کیفی پروژه ساخت و نصب واحد بوتادین وABS پتروشیمی تبریز.

شرکت FIRMCO پروژه نصب و پیش راه اندازی و راه اندازی بویلرهای 20 تنی واحد پلی اتیلن سنگین در پتروشیمی امیر کبیر( منطقه ویژه اقتصادی بندر امام)

شرکت FIRMCO پروژه ساخت و نصب و پیش راه اندازی و راه اندازی واحد MTBE با سمت سرپرست پایپینگ پتروشیمی شیمی بافت (منطقه ویژه اقتصادی بندرامام)

شرکت FIRMCO پروژه بهینه سازی و راه اندازی واحد آمونیاک پتروشیمی رازی با سمت سرپرست پایپینگ ( بندرامام خمینی )

شرکت FIRMCO پروژه تعمیرات و راه اندازی واحدهای پتروشیمی بجنورد با سمت سرپرست روزکاری واحد مکانیک.

شرکت FIRMCO پروژه تعمیرات و راه اندازی واحدهای پتروشیمی تبریز با سمت سرپرست نوبت کاری واحد مکانیک.

شرکت FIRMCO پروژه ساخت و نصب واحد پلی استایرن پتروشیمی تبریز با سمت بازرس جوش و آزمایشهای غیر مخرب در بخش نظارت کارفرما.

شرکت DAELIM ENGINEERING CO پروژه ساخت و نصب واحد PGH & BE پتروشیمی تبریز با سمت بازرس جوش و فیت آپ و تست پکیج و هیدروتست و پیش راه اندازی.

شرکت ABB LUMMUS پروژه ساخت و نصب واحد الفین پتروشیمی بندر امام با سمت بازرس فیت آپ و جوش و تست پکیج و هیدروتست و پیش راه اندازی و راه اندازی.

مخاطبین این دوره آموزشی کليه فارغ التحصيلان رشته هاي فني مهندسي بالاخص مهندسی مکانیک - عمران - مواد  - متالورژی - نفت - پتروشیمی  - شیمی و ...  علاقه مندان به حوزه بازرسی ، کليه کارشناسان, بازرسان و ناظران شرکتهای نفتی و سازمانها و مديران شاغل در واحدهاي  فني - مهندسي، توليد، کنترل کيفيت، بازرسي فني

در پی درخواست های اعضای محترم شاغل و همچنین شهرستانی های عزیز این امکان برای اعضای محترم ارائه می گردد بطوری که در صورت ثبت نام اعضا بصورت مجازی نیازی به حضور مستمر در کلاس های آموزشی نبوده و صرفا با مطالعه مستندات پک آموزشی ارائه شده با اعمال شرایط خاص امکان صدور گواهینامه وجود خواهد داشت.برای شرکت کنندگان مجازی فیلم های دوره آموزشی به همراه مستندات ارسال می گردد و پس از مطالعه موارد همانند سایر شرکت کنندگان آزمون بصورت اینترنتی برگزار خواهد شد.

بر اساس دستورالعمل مصوب شورای آموزشی کنسرسیوم، آزمون کلیه دوره های آموزشی بصورت اینترنتی و از طریق سامانه هوشمند آزمون های اینترنتی انجام می گیرد و نیازی به حضور مجدد کارآموز جهت انجام آزمون نمی باشد.

آزمون این دوره نیز بصورت اینترنتی از طریق سامانه آزمون ایرکاس می باشد که شرکت کنندگان باید به 25 سوال چهار گزینه ای در 25 دقیقه پاسخ دهند که مدت زمان مجاز جهت ورود به سیستم آزمون 24 ساعت جهت شروع فرآیند آزمون می باشد که زمان شروع و پایان آن برای هر دوره آموزشی، از طریق واحد آموزش کنسرسیوم اطلاع رسانی می گردد که شرکت کنندگان می بایست با ورود سامانه آزمون به آدرس azmon.ircas.ir، آزمون مربوطه را انجام دهند .

 

چندین حالت برای صدور گواهینامه آموزشی پیش بینی شده است که شرکت کنندگان بسته به نیاز خود می توانند نوع گواهینامه های خود را تعیین نمایند.

آپشن اول : برای شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه گواهینامه معتبر از طرف کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - ایرکاس  به زبان فارسی که دارای ارزش ترجمه و تایید وزارت امور خارجه را دارا می باشد بصورت رایگان اعطا خواهد شد.

آپشن دوم: شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه و اخذ گواهینامه فارسی ، در صورت نیاز می توانند با پرداخت مبلغ 25000 تومان گواهینامه به زبان انگلیسی را نیز علاوه بر گواهینامه فارسی از طرف کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - ایرکاس دریافت نمایند.

 

 

 

آپشن سوم : شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه می توانند علاوه بر گواهینامه های ایرکاس با پرداخت 20 دلار (بیست دلار) گواهینامه بین المللی از آکادمی RFTC اسپانیا و دارای کد رهگیری را درخواست نمایند . شایان ذکر است مدت زمان صدور این گواهینامه 1 ماه می باشد.

 

 

این دوره آموزشی در یکی از سالن های اختصاصی کنسرسیوم ایرکاس به مدت 3 روز و در آخر هفته (روز های چهارشنبه - پنج شنبه - جمعه ) از ساعت 8 صبح لغایت 17 عصر برگزار خواهد شد که زمان های استراحت و برنامه نهار و نماز در آن گنجانده شده است.

زمان برگزاری دوره پایپینگ 1 : خرداد 96

رزرو دوره های آموزشی صرفا جهت اعلام آمادگی جهت شرکت در دوره آموزشی می باشد فلذا رزرو دوره به منزله ثبت نام نمی باشد و در صورت وجود ظرفیت بر اساس تاریخ رزرو دوره اطلاع رسانی صورت پذیرفته و از طرف واحد آموزش برای ثبت نام تماس گرفته خواهد شد  فلذا برای قطعی شدن ثبت نام حتما باید ثبت نام قطعی انجام دهید.

برای رزرو و ثبت نام دوره ها می توانید از دو روش پیشنهادی زیر استفاد نمایید :

1 - رزرو پیامکی این دوره با ارسال عدد 1013 به سامانه پیامکی 30001230700700

2- رزرو و ثبت نام از طریق وب سایت ایرکاس

 

توجه مهم : شرکت کنندگان محترم توجه داشته باشند پس از تایید نهایی ثبت نام طی 48 ساعت پیامک تایید ثبت نام ارسال خواهد شد که به منزله تایید ثبت نام می باشد که  در صورت عدم دریافت این پیامک سریعا با دفتر کنسرسیوم تماس حاصل نموده و مراتب را پیگیری نمایند.

 

بر اساس تصمیم گیری و اعلام واحد آموزش هزینه ثبت نام برای این دوره آموزشی به شرح ذیل می باشد :

هزینه ثبت نام دوره حضوری هزینه ثبت نام دوره مجازی
4500000 ریال 2500000 ریال

 

این هزینه شامل : مفاد آموزشی دوره - پک آموزشی به همراه کیف و کتاب و سی دی - پذیرایی های میان وعده - نهار و صدور گواهینامه فارسی دوره می باشد

در جهت ارج نهادن و تسهیل ثبت نام اعضای محترم امکان پرداخت اقساطی شهریه دوره ها با توجه به شرایط شرکت کنندگان فراهم گردیده که عزیزان می توانند جهت اطلاع از شرایط پرداخت اقساطی با دفتر کنسرسیوم 4-33369052-041 تماس حاصل نمایند .

برای ثبت نام های گروهی و همچنین ثبت نام همزمان در چندین دوره آموزشی تخفیفاتی در نظر گرفته شده است که جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفتر کنسرسیوم در ارتباط باشید.

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و صدور گواهینامه به شرح زیر می باشد که در زمان برگزاری دوره اخذ خواهد شد و شرکت کنندگان می توانند مدارک را از بخش "ارسال مدارک هویتی" پنل کاربری خود نیز ارسال نمایند.شایان ذکر است اعضای نقره ای نیاز به ارسال مدارک ندارند.

1) کپی و یا اسکن  کارت ملی

2) کپی آخرین مدرک تحصیلی (ارائه گواهی موقت بلامانع می باشد) و یا کارت دانشجویی

3) یک قطعه عکس 4*3 جدید و تمام رخ با زمینه روشن

درصورتی که در ارائه هریک از موارد مذکور مشکلی وجود داشته باشد در اسرع وقت با کارشناسان کنسرسیوم تماس حاصل نموده و راهکار های مربوطه را جویا شوید.

توجه بسیار مهم : شرکت کنندگان عزیز توجه داشته باشند مسئولیت هرگونه اختلال در روند صدور گواهینامه آموزشی بین المللی دوره بدلیل عدم ارائه مدارک مذکور در مهلت تعیین شده متوجه فرد شرکت کننده خواهد بود و کنسرسیوم ایرکاس هیچ گونه مسئولیتی را متقبل نخواهد شد.

 
سامانه هوشمند ژورنال مقالات