آموزش پاورمیل، جزوه آموزش نرم افزار PowerMill

             
آموزش پاورمیل، جزوه آموزش نرم افزار PowerMill
نوشته شده توسط نبی الله پلنگ سوار   
دوشنبه ، 9 فروردين 1395 ، 09:05

 

 

 

 

امروزه نرم افزارهای زیادی جهت ماشینکاری قطعات در صنعت استفاده می شود که در ابتدا از این نر م افزارها به صورت دستی (Manual) استفاده می شد ولی با به وجود آمدن CAD & CAM تا حد زیادی از اتلاف وقت جهت ماشینکاری جلوگیری شده است. ماشین های ابزار کنترل عددی کامپیوتری (CNC) به طور فزاینده ای در صنایع براده برداری وارد می شوند. تکنولوژی های CNC حتی در تیراژهای کم هم تولید را اقتصادی می کنند. دقت تکراری بالا، کوتاه شدن مدت زمان فرعی و نیاز کم به ابزارها از دیگر دلایل تولید با CNC است.

در واقع این جزوه آموزشی به طور قابل فهمی اصول نحوه کار و تکنیک وارد کردن اطلاعات CNC را بیان می نماید. ماشین های کنترل عددی کامپیوتری (CNC) به واسطه حافظه ها و میکرو پروسسورهای جدید و پرقدرت و نیز مناسب از نظر قیمت توسعه سریع پشتیبانی کامپیوتری در کنترل ها انجام گرفته است. در واقع اختلاف های اساسی در به کارگیری ماشین ها وجود دارد که این ماشین ها دو دسته می باشند:

1- دستی 2- کامپیوتری. که اختلاف های زیادی بین این دو وجود ندارد. در بیشتر حرکات دستگاه جهت پیشروی و غیره توسط نیروی کارگر انجام می گیرد و از نظر دقت ابعادی و تلرانس تقریباً بالا نیستند اما در کامپیوتری تمام حرکات توسط فرمان کامپیوتر به دستگاه صورت گرفته و دارای دقت های بالایی هستند. از تفاوت های دیگر آن save کردن برنامه می باشد...

جزوه آموزشی مورد نظر مشتمل بر سه فصل، 66 صفحه، تایپ شده، به همراه تصاویر رنگی محیط و دستورات نرم افزار Powe Mill، با فرمت word جهت دانلود قرار داده شده تا به راحتی کاربر بتواند آن را به میل خود در صورت نیاز ویرایش نماید و فصل بندی جزوه آموزشی به ترتیب زیر می باشد:

فصل اول: آشنایی با نرم افزارهای CAM

فصل دوم: چگونگی کار با نرم افزار Power Mill

فصل سوم: نحوه ویرایش برنامه و اجرای آن بر روی دستگاه CNC

همچنین این جزوه آموزشی می تواند یک منبع مناسب جهت علاقمندان به علم ماشینکاری به کمک کامپیوتر (CAM) با نرم افزار PowerMill باشد.

جهت دانلود جزوه آموزش نرم افزار PowerMill بر لینک زیر کلیک نمایید:

جزوه آموزش نرم افزار PowerMill

جزوه آموزش نرم افزار PowerMill

جزوه آموزش نرم افزار PowerMill

آخرین بروز رسانی مطلب در چهارشنبه ، 2 تیر 1395 ، 06:51
 
سامانه هوشمند ژورنال مقالات