پروژه با عنوان: مدلسازی و شبیه سازی موتور هیسترزیس با نرم افزار Matlab

             
پروژه با عنوان: مدلسازی و شبیه سازی موتور هیسترزیس با نرم افزار Matlab
نوشته شده توسط نبی الله پلنگ سوار   
سه شنبه ، 6 بهمن 1394 ، 23:13

 

 

 

 

 

 

ابتدا برای شبیه سازی موتور هیسترزیس، مدل حالت گذاری موتور پسماندی مرسوم بر مبنای مدل q-d استخراخ می شود و برای شبیه سازی در محیط نرم افزار سیمولینک متلب آماده می گردد. سپس پاسخ موتور با استفاده از تغذیه های سینوسی، مربعی دو سطح و سه سطحی، یکبار با در نظر گرفتن اثر جریان فوکو و یکبار با صرف نظر کردن از اثر فوکو مورد بررسی قرار می گیرد. این بررسی نشان می دهد که در نظر گرفتن اثر فوکو سبب سریع تر شدن پاسخ سرعت موتور و افزایش گشتاور راه اندازی آن می شود. موتورهای هیسترزیس (پس ماند) از خاصیت هیسترزیس (پس ماند) مواد مغناطیسی برای ایجاد گشتاور استفاده می کنند. روتور این گونه موتورها از یک حلقه تشکیل شده است که از خاصیت مغناطیسی بسیار خوبی برخورداراست.

استاتور این گونه موتورها شبیه موتورهای تک فاز القایی با خازن راه انداز است. هرگاه استاتور به برق تک فاز وصل شود، میدان دوار شکل می گیرد و آن میدان با سرعت سنکرون می چرخد. این میدان گردان در روتور که از ماده مغناطیسی بسیار خوبی تهیه شده است جریان گردابی القا می کند. بخاطر پدیده پس ماند (هیسترزیس) میدان حاصله توسط روتور از میدان استاتور عقب است. در این گونه موتورها به خاطر پدیده هیسترزیس اختلاف زاویه آلفا بین این دو میدان بوجود می آید تا زمانی که سرعت روتور به سرعت سنکرون نرسیده است، سیکل هیسترزیس تحت فرکانس لغزش در ماده روتور تکرار می شود. با نزدیک شدن سرعت به سرعت سنکرون فرکانس جریان گردابی روتور کم شده و در سرعت ماده مغناطیسی روتور به صورت آهن ربای دائم کار می کند...

پروژه مورد نظر مشتمل بر شش (6) فصل، 114 صفحه، تایپ شده، به همراه تصاویر، با فرمت pdf جهت دانلود قرار داده شده و فصل بندی پروژه به ترتیب زیر می باشد:

  • فصل 1: مدل سازی موتور هیسترزیس
  • فصل 2: مدل خطی موتور پسماندی مرسوم
  • فصل 3: مدلسازی روش های میرا نمودن نوسانات مکانیکی در موتورهای هیسترزیس
  • فصل 4: تحلیل دینامیکی موتور هیسترزیس سنکرون آهنربای دائم
  • فصل 5: کنترل سرعت موتور هیسترزیس سنکرون سه فاز
  • فصل 6: شبیه سازی موتور هیسترزیس

جهت دانلود پروژه مدلسازی و شبیه سازی موتور هیسترزیس با نرم افزار Matlab بر لینک زیر کلیک نمایید:

پروژه مدلسازی و شبیه سازی موتور هیسترزیس با نرم افزار Matlab

پروژه مدلسازی و شبیه سازی موتور هیسترزیس با نرم افزار Matlab

پروژه مدلسازی و شبیه سازی موتور هیسترزیس با نرم افزار Matlab

آخرین بروز رسانی مطلب در چهارشنبه ، 2 تیر 1395 ، 07:03
 
سامانه هوشمند ژورنال مقالات