جزوه آموزش نرم افزار طراحی AutoCAD Civil 3D

             
جزوه آموزش نرم افزار طراحی AutoCAD Civil 3D
نوشته شده توسط نبی الله پلنگ سوار   
شنبه ، 30 آبان 1394 ، 17:04

 

 

 

 

 

 

این جزوه به آموزش پیشرفته ترین نرم افزار طراحی یعنی سیویل 3D پرداخته که به تدریج جایگزین اتوکد گردیده است. AutoCAD Civil 3D نرم افزاری فوق العاده، بسیار کاربر پسند و کارآمد برای کمک به مهندسین عمران و شهرسازی و تکنیسین های این حرفه در مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) و مستند کردن طرح های پروژه های اجرایی است. از این نرم افزار می توان در تمامی مراحل یک پروژه از جمله طراحی، هماهنگی، تجزیه و تحلیل عملکرد پروژه، بررسی گزینه ها و ... در اغلب پروژه های مفید عمران و شهرسازی مانند طرح ریزی و پیاده سازی سیستم های حمل و نقل جاده ای، خشکی به صورت بسیار پیشرفته و توسعه یافته، مهندسی منابع آب (همچمون ذخیره سازی، کانال کشی و انتقال آب، جمع آوری پسماند فاضلاب، هدایت آب های سطحی حاصل از بارش و فاضلاب) و ... استفاده نمود.

نرم افزار اتوکد عمران و شهرسازی لایه ها و رتبه های مختلفی در استفاده و کاربری از آن در استفاده ساده تا طراحی های پیشرفته کاملاً شناخته نشده دارد. ابزارهای ایجاد شده و کاربردی در آن استفاده از این نرم افزار با محیط آشنای اتوکد را بسیار سریع تر و آسان تر می نماید. اشتراک کاری بین طراحی و طرح ریزی، فاصله مابین تصورات و ایده های مهندسین عمران، معماری و شهرسازی را تا مجسم نمودن و طراحی آن بسیار کم و یکی نموده است. همچنین این نرم افزار یک مسیر و روش استاندارد و مشخص مفید در سازماندهی طرح و مهندسی شهر سازی و عمران را ارائه می کند که باعث از میان رفتن خطاها و قابل درک و فهم بودن بین افراد مختلف خواهد شد. اطلاعات و داده های موجود در این نرم افزار مانند کتابخانه مواد و اشیاء و... کمک موثری در طراحی هوشمند و صحیح توسط کاربران این نرم افزار نموده و این نرم افزار را هوشمند نموده است...

جزوه آموزش نرم افزار طراحی اتوکد سیویل سه بعدی AutoCAD Civil 3D، یک جزوه آموزشی مفید و کاربردی از نرم افزار طراحی و نقشه کشی اتوکد سیویل سه بعدی است که مشتمل بر 8 فصل، 187 صفحه، به زبان فارسی، تایپ شده، به همراه تصاویر رنگی، با فرمت PDF توسط مهندس صفاری به ترتیب زیر گردآوری شده است:

فصل 1: تنظیمات اولیه

فصل 2: نقاط (Points)

فصل 3: سطوح (Surfaces)

فصل 4: ترسیم خطوط و قوس ها (Lines & Curves)

فصل 5: مسیرها (Alignments)

فصل 6: پروفیل و مسیرهای قائم (Profiles)

فصل 7: مقاطع عرضی و محاسبه حجم عملیات خاکی

فصل 8: تهیه خروجی از اطلاعات پروژه

 

جهت دانلود جزوه بر لینک زیر کلیک نمایید:

جزوه آموزش نرم افزار طراحی AutoCAD Civil 3D

جزوه آموزش نرم افزار طراحی AutoCAD Civil 3D

جزوه آموزش نرم افزار طراحی AutoCAD Civil 3D

 
سامانه هوشمند ژورنال مقالات