محیط Sheet Metal Production در نرم افزار کتیا CATIA

             
محیط Sheet Metal Production در نرم افزار کتیا CATIA
نوشته شده توسط نبی الله پلنگ سوار   
جمعه ، 26 تیر 1394 ، 23:16

عید سعید فطر بر همه دوستان و مومنین تحنیت و مبارک باد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محیط Sheet Metal Production يكي از محيط هاي آموزشي در دوره پیشرفته آموزش کتیا می باشد. که پس از فراگیری دستورات محیط Generative Sheet Metal Design و در ادامه دستورات محیط Aerospace Sheet Metal Design آموزش داده می شود. مسیر ورود به این محیط از منوی مطابق تصویر زیر می باشد.

در محیط Sheet Metal Production قطعه مدل شده در محیط Sheet Metal Design از نظر قابلیت ساخت (Manufacturing) مورد بررسي قرار مي گيرد. تحلیل Self Overlapping Checking System از اين دسته بررسي ها براي يافتن ناحيه هاي داراي هم پوشاني مي باشد. تركيب قابليت هاي Sheet Metal Production با Sheet Metal Design تمامي مراحل طراحي تا توليد اين نوع قطعات را پوشش مي دهد. براي خم كردن ورق هايي با ضخامت و جنس هاي متفاوت حداقلي براي شعاع داخلي وجود دارد كه در صورت خم شدن ورق با شعاعي كمتر از آن، ورق به علت تنش هاي وارده به ناحيه خارجي خم ممكن است دچار شكست شود. با تكيه بر اين تئوري و تهيه جدولي از ورق هاي استاندارد و مشخص كردن حداقل شعاع خم براي هركدام از آنها از ايجاد اين عيب در ساخت قطعات جلوگيري مي شود. Sheet Metal Production ابزاري دارد كه پس از پايان طراحي قطعه در Sheet Metal Design مي توان خم هاي موجود در قطعه را با اين جداول استاندارد مقايسه كرد تا هرگونه مغايرت در خصوص عدم رعايت حداقل شعاع داخلي خم به طراح گزارش داده شود.

 

جهت یادگیری و تسلط بر محیط ورقکاری نرم افزار پیشرفته کتیا با کمترین هزینه فقط کافی است مطالب آموزشی در زیر را گام به گام بیاموزید:

محیط ورقکاری کتیا (Generative Sheet Metal Design):

A) آموزش صوتی تصویری محیط Generative Sheet Metal Design در نرم افزار CATIA - قسمت اول - نوار ابزار Sheet Metal

B) آموزش صوتی تصویری محیط Generative Sheet Metal Design در نرم افزار CATIA - قسمت دوم - نوار ابزار Bending,...

محیط طراحی سازه های هوافضا کتیا (Aerospace Sheet Metal Design):

A) آموزش صوتی تصویری محیط Aerospace Sheet Metal Design در نرم افزار CATIA

جهت دانلود فایل های آموزشی بر لینک های بالا (A,B) کلیک نمایید.

 
سامانه هوشمند ژورنال مقالات