جزوه گسترش و برخورد احجام در محیط Generative Shape Design نرم افزار کتیا CATIA

             
جزوه گسترش و برخورد احجام در محیط Generative Shape Design نرم افزار کتیا CATIA
نوشته شده توسط نبی الله پلنگ سوار   
شنبه ، 20 تیر 1394 ، 12:08


یکی از مهم ترین مباحثی که در صنعت وجود دارد، مبحث ایجاد قطعات ورقکاری است که معمولاً با تهیه گسترده اولیه و تغیر شکل آن به روش هاي مختلف (رولکاري، خم کاري، پرس و ...) امکان پذیر است. در این بین ایجاد گسترده اولیه به طور دقیق از روش هاي دستی امکان پذیر نیست و یا دست کم دشوار می نماید. چرا که این روش ها بر مبناي هندسه ترسیمی بوده و رسم دقیق نیاز به نقطه یابی بسیار دارد و از آنجا که انسان امروزي عادت کرده است کارهاي تکراري و نیازمند به دقت خود را به موجود شریفی به نام رایانه بسپارد، این مقوله نیز از این قاعده مستثنی نمانده است.

این حقیر با تجربه اندکی که در صنعت در این موضوع داشته ام، روش هاي دستی را بسیار دشوار (یا بهتر بگوییم وقت گیر) دیده و خطاهاي گران قیمتی را تجربه کرده ام، تا جایی که به روش هاي تجربی روي آورده بودم، بر آن شدم تا راهکار دقیق تري براي این مشکل بیابم. پس از چندي متوجه شدیم که نرم افزارهاي امروزي به راحتی قادر به این کار بوده و از الگوریتم هاي نسبتاً دقیقی نیز براي این کار استفاده می کنند. CAD پس از استفاده از این نرم افزارها و دستیابی به دقت بیشتر و البته بسیار سریع تر، این ایده به نظرم آمد تا در همین راستا نوشته اي را تهیه و در دست علاقه مندان (مخصوصاً صنعت گران عرصه صنایع فلزي) قرار دهم.
اما این ایده به دلایل مختلف از جمله ضیق وقت، در بایگانی ذهنمان قرار گرفت تا امروز که خود را مدرس می بینم. بنابراین به خود گفتیم وقت تجیدد خاطرات دوران CATIA یکی از این نرم افزارهاي پرقدرت به نام صنایع فلزی است، چه دوران دانشجویی و چه دوران کار در این صنعت. امیدواریم این نوشته مفید واقع افتد. (پیشگفتاری از مهندس محمد اسدی)

جزوه با فرمت PDF و مشتمل بر 44 صفحه، تایپ شده، به همراه تصاویر رنگی موضوعات مربوطه بوده و به راحتی بر روی گوشی های اندروید و کامپیوتر قابل استفاده می باشد.

جهت دانلود جزوه بر لینک زیر کلیک نمایید:

جزوه گسترش و برخورد احجام در نرم افزار CATIA

جزوه گسترش و برخورد احجام در نرم افزار CATIA

جزوه گسترش و برخورد احجام در نرم افزار CATIA

آخرین بروز رسانی مطلب در دوشنبه ، 5 مرداد 1394 ، 20:43
 
سامانه هوشمند ژورنال مقالات