فردیناند پورشه Ferdinand Porsche

             
فردیناند پورشه Ferdinand Porsche
نوشته شده توسط نبی الله پلنگ سوار   
چهارشنبه ، 26 شهریور 1393 ، 21:24
 

Ferdinand Porscheپورشه خودرو ساز معروف به طراح تانک های آلمانی است. تایر 1 و 2 و فیل (Elefant) از طراحی های خاص پورشه است که آدولف هیتلر، پیشوای آلمان نازی در جنگ جهانی دوم، وی را به خاطر آنها مورد تشویق قرار داده است.

فری پورشه، فرزند فردیناند مالک خودرو سازی پورشه، سهم عمده ای در طراحی فولکس واگن بیتل دارد. فردیناند پورشه متولد مافردوسف از مناطق تحت سلطه امپراطوری اتریش مجارستان (واقع در جمهوری چک) است. در جوانی علاقه زیادی به مکانیک داشت در 18 سالگی به استخدام شرکت الکتریکی بلا اگروین در آمد. طی 5 سال کار در این شرکت توانست برای اولین بار موتور الکتریکی هاب را اختراع کند. در 1898 فردیناند به کارخانه Lohner&CO که برای دربارهای اتریش، نروژ، سوئد و رومانی کالسکه های سلطنتی می ساختند، پیوست. این کارخانه در سال 1896 ساخت اتومبیل را آغاز کرد.

اولین طراحی آنها به نام سیستم لوهنر پورشه در سال 1898 ساخته شد، اتومبیلی شبیه به کالسکه که توسط دو موتور الکتریکی که مستقیما در چرخ های جلو قرار داده شده بود،حرکت می کرد. این قطار متحرک با اضافه کردن دو موتور الکتریکی به چرخ های عقبش در آغاز قرن بیستم به خودروی چهار چرخ محرک تبدیل شد...

برای دریافت متن کامل مقاله بر لینک زیر کلیک نمایید:

فردیناند پورشه Ferdinand Porsche

فردیناند پورشه Ferdinand Porsche

فردیناند پورشه Ferdinand Porsche

 
سامانه هوشمند ژورنال مقالات