با هشت میلیون تومان صاحب خودرو شوید

             
با هشت میلیون تومان صاحب خودرو شوید
نوشته شده توسط میثم مختاری چناری   
شنبه ، 30 فروردين 1393 ، 23:32
با هشت میلیون تومان صاحب خودرو شوید


یک شرکت هندی بزودی ارزان‌ترین خودروی جهان را بدون کولر، بخاری و حتی سیستم پخش صوت با قیمت حدود هشت میلیون تومان وارد بازار خودرو می‌کند.

به گزارش جام جم سرا به نقل از ایسنا- شرکت هندی تاتا، ارزان‌ترین خودروی جهان را در مدل پایه آن به قیمت ۲۷۰۰ دلار (حدود هشت میلیون تومان) با نام «TATA NANO» عرضه می‌کند. ابعاد بسیار کوچک، وزن سبک، حجم موتور پایین، نداشتن امکاناتی چون بخاری، کولر و سیستم پخش صوت و همچنین پایین بودن سطح استاندارد‌ها دلیل قیمت بسیار پایین این خودرو است.

شرکت سازنده در مدل فول آپشن این خودرو به قیمت ۳۸۰۰ دلار (۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان) امکاناتی چون کولر، بخاری، سیستم پخش صوت، خروجی برق ۱۲ ولت برای شارژ موبایل، جا لیوانی و شیشه بالابر برقی برای درهای جلو را به عنوان آپشن عرضه کرده است.
طول خودروی تاتا نانو سه متر و ۱۰ سانتی‌م‌تر و فاصله محور‌ها دو متر و ۲۳ سانتی‌متر است. حداکثر سرعت این خودرو ۱۰۵ کیلومتر و حجم موتور آن ۶۲۴ سی‌سی و دو سیلندر است. وزن خودرو در مدل پایه ۶۰۰ کیلوگرم و در مدل فول آپشن آن ۶۳۵ کیلوگرم بوده و صندوق عقب آن ۸۰ لیتر گنجایش بار دارد. ضمن‌ آنکه موتور در انتهای خودرو و زیر صندوق عقب قرار گرفته است.
نکته قابل توجه این است که با توجه به سطح بسیار پایین امکانات و استانداردهای این خودرو، تاتا نانو تنها در هند عرضه شده و راهی به بازارهای صادراتی باز نکرده است.
شرکت تولیدکننده تاتا نانو در صنایع بزرگ کشور چین مانند فولاد، نساجی و خودرو فعال است.

 
سامانه هوشمند ژورنال مقالات