برگزاری دهمین دوره جشنواره ملی ایده‌های برتر در آذرماه

             
برگزاری دهمین دوره جشنواره ملی ایده‌های برتر در آذرماه
نوشته شده توسط حسین مختاری   
چهارشنبه ، 10 آبان 1391 ، 12:21

سید ابوالفضل شاهزاده فاضلی، دبیر دهمین دوره جشنواره ملی ایده‌های برتر گفت: یکی از رسالت‌های پارک علم و فناوری ایجاد بسترهای مناسب برای ایجاد تفکر و ایجاد انگیزه برای مخاطبان است.

وی با اشاره به برگزاری دهمین دوره جشنواره ملی ایده‌های برتر تصریح کرد: این جشنواره با هدف تکریم اندیشه، تشویق خلاقیت و نوآوری همچنین شناسایی استعدادها و قابلیت‌های موجود در کشور به منظور برقراری ارتباط با ایده پردازان و مخترعان برگزار می‌شود.

دبیر دهمین جشنواره ملی ایده‌های برتر با اشاره به آغاز داوری ایده‌ها، گفت: در سال جاری با توجه به کیفی سازی، ایده‌ها بر اساس دو معیار اصلی خلاقیت و کارآیی داوری می‌شوند.

شاهزاده فاضلی با اشاره به تعداد بیش از 9 هزار و 600 ایده در نهمین جشنواره ایده‌های برتر در سال گذشته افزود: بیشترین ایده‌های ارسالی از گروه برق و کامپیوتر و کمترین ایده‌های ارسالی از گروه مهندسی پزشکی بود همچنین تعداد 7500 ایده از رده سنی 18 سال  و 100 ایده از افراد زیر 12 سال بوده است.

دبیر دهمین جشنواره ملی ایده‌های برتر تصریح کرد: ایده‌هایی که منجر به ثبت اختراع یا مقاله شده‌اند و تا 23 آذرماه 91 بیش از 2 سال از ثبت اختراع یا چاپ آن نگذشته باشد در این دوره از جشنواره نیز پذیرش می‌شوند و این اقدام در راستای کیفی سازی ایده‌ها در سالجاری صورت گرفته است. 

شاهزاده فاضلی با بیان اینکه این جشنواره به عنوان اولین حلقه زنجیر از ایده تا محصول است، گفت: مراسم اختتامیه دهمین دوره جشنواره ملی ایده‌های برتر 23 آذرماه جاری و هشتمین نمایشگاه ابتکارات و اختراعات  20 تا 22 آذرماه در محل پارک علم و فناوری یزد گشایش می‌یابد.

دبیر دهمین جشنواره ملی ایده‌های برتر در خاتمه با بیان این مطلب که هم اکنون ثبت ایده آغاز شده است یادآور شد: پایان آبان ماه آخرین مهلت ارسال ایده به دبیرخانه جشنواره است لذا علاقه مندان می‌توانند برای ثبت ایده به نشانی www.best-idea.ir  اقدام کنند.

 
سامانه هوشمند ژورنال مقالات