آموزش ساخت یک موشک آبی

             
آموزش ساخت یک موشک آبی
نوشته شده توسط محمد کرمی راد   
يكشنبه ، 24 ارديبهشت 1391 ، 21:38

موشک آبی

موشك هاي آبي كه با نام موشك هاي بطري اي (Bottle rocket) شناخته ميشوند  و دراين نوع موشك ها خلاف موشك هاي ديگر كه  از سوخت (پيشران) ها ي گران قيمت  و خطرناك استفاده مي كنند از سوختي بسيار بي خطر و فراوان كمك مي گيرند . همانطور كه از نام اين موشك ها پيداست از آب براي حركت موشك استفاده مي شود. ما براي ايجاد نيروي پيشران در موشك هاي آبي با استفاده از يك تلمبه ، علاوه بر آب موجود در بطري ، هوا را در بطري فشرده و جمع مي كنيم و با آزاد كردن دهانه خروج آب (گلوگاه بطري) ،انرژي زيادي كه در بطري ذخيره شده آزاد مي شود وآب را با فشار زيادي از دهانه خارج مي كند و اين عمل باعث حركت موشك به سمت مخالف خروج آب مي شود.

چگونه موشك آبي بسازيم ؟

در ساختن موشك آبي هيچ عجله اي به خرج نديد موشك شما در اندازه ها و رنگ هاي مختلف در اطرافتان هستند . مطمئنا شما نوشابه آن هم از نوع بزرگش را مصرف كرده وبطري آن را دور انداخته ايد. اما از اين پس اين بطري هاي بي مصرف مي توانند بسيار مفيد و سرگرم كننده باشند چرا كه آنها به عنوان موشك شما استفاده خواهند شد. كافي است كه شما يكي از آنها را انتخاب كنيد.

هر بطري نوشابه اي كه در دسترس شماست كار يك موشك را انجام مي دهد شما مي توانيد با چسبندن بطري ها به هم البته طوري كه راهي براي خروج هوا وجود نداشته باشد موشكي قوي تر با برد بيشتر خواهيد داشت .

و يا باساخت باله هايي از جنس كاغذ بطري خود را بيشتر شبيه به موشك كنيد و يا با كمي حوصله و دقت و با استفاده از آكاسيو باله هايي با آيرو ديناميك بهتر براي موشك خود بسازيد و از پرواز موشك لذت ببريد.

  

همچنين مي توانيد با ساخت شيپوري براي موشك خود مقاومت هوا را در زمان پرتاب موشكتان به حداقل برسانيد و پرتابي زيبا تر را تجربه كنيد .

   

و با كمي ابتكار مي توانيد موشك هايي 1 تا 2متر و يا بيشتر را بسازيد .

اما در موشك آبي مهمترين قسمت سكوي پرتاب آن است كه موشك بر روي آن مستقر مي شود و تمام فشار هوا قبل از پرتاب موشك به سكو وارد مي شود .

 با ورود به سایت زیر می توانید از برنامه آنلاین که لرای برد موشک آبی در نظر گرفته شده استفاده کنید

برای ورود به سایت کلیک کنید

 

منبع: www.imechanic.ir

www.mech-88.blogfa.com

آخرین بروز رسانی مطلب در سه شنبه ، 8 اسفند 1391 ، 08:49
 
سامانه هوشمند ژورنال مقالات