خودروسازان به دنبال تکنولوژیهای برتر iphone 4

             
خودروسازان به دنبال تکنولوژیهای برتر iphone 4
نوشته شده توسط پیمان محمدپور   
پنجشنبه ، 3 فروردين 1391 ، 10:52

هر زمان که سازندگان گوشیهای هوشمند تکنولوژِی جدیدی ارائه می کنند (مانند تکنولوژی تشخیص صدای آیفون4 Siri) با تاخیری چند ساله از سوی خودروسازان این تکنولوژی بهره برداری می شود.

اگر با دقت بیشتری به این تکنولوژی نگاه کنیم علت تاخیر خودروسازان را درمی یابیم. نرم افزار اپل با جستجو بر روی نیازهای کاربران طراحی و ساخته شده است. برای مثال هنگامی که کاربر می گوید من گرسنه هستم لیست رستورانهای نزدیک مکان کاربر ارائه می شود.

اگر خودروسازان این تکنولوژی را استفاده کنند نیازی به حفظ کردن فرامین ذخیره شده خودرو نمی باشد. در سال 2010 فورد هنگامی که تکنولوژی همانند سازی صدا (SYNC) را برای تشخیص فرامین صوتی مناسب یافت از توجه خود بر روی این فرامین کاست. تکنولوژی همانند سازی صدا پیشرفت کرد اما به سه دلیل گسترش نیافت:

اول اینکه تکنولوژی همانند سازی از قدرت شبیه ساز نامحدود فازی استفاده می کند که امکان فهم و پاسخگویی به سوالات را ایجاد می نماید. پیاده سازی آن در خودرو مشکل است. خودروسازان باید سیستمهایی طراحی کنند که اگر سرنشین تلفن هوشمند هم و یا بانک داده (data plan) هم نداشت قابل استفاده باشد. حتی اگر بانک داده هم وجود داشت در مناطقی که امکان اتصال برای گوشیهای هوشمند نبود این سیستم کارایی داشته باشد.

دومین مورد اینکه گوشیهای هوشمند اساسا به خروجیهای مجازی خود وابسته هستند و این امکان برای یک خودرو هنگامی که با سرعتی بالا در یک بزرگراه حرکت می کند وجود ندارد که راننده در صفحه نمایشگر خود به دنبال برنامه ریزی ناهار باشد!

خودروسازان از HTML5 به عنوان استاندارد صفحات وب استفاده می کنند ولی آن یک ابزار است نه یک معجزه گر!

سوم اینکه به طور کلی ابزار و تکنولوژیهای استفاده شده در گوشیهای هوشمند از موارد مشابه در خودروها پیچیده تر و گرانترند به همین دلیل همواره تاخیری در دستیابی به این قابلیتها وجود دارد.

در نهایت خودروسازان این تکنولوژیها را در محصولات خود به کار خواهند برد اما اگر نمی توانید تا چند سال آینده صبر کنید بهتر است که فعلا یک گوشی هوشمند بخرید.

 
سامانه هوشمند ژورنال مقالات