معرفی مدل X خودرو برقی تسلا

             
معرفی مدل X خودرو برقی تسلا
نوشته شده توسط پیمان محمدپور   
پنجشنبه ، 3 فروردين 1391 ، 10:52

لس آنجلس- تسلا موتورز از دومین مرحله طرح تولیدی خود پرده برداری کرد. یک مدل کراس اور که دربهای عقب آن که دارای دو لولا هستند به طرف بالا باز می شوند. خودروساز مدعی است که شتاب آن از پورشه 911 بیشتر است.

این مدل قابلیت حمل 7 سرنشین و چمدانهایشان را دارد.به گفته الان ماسک مدیر اجرایی تسلا موتورز،  موتورهای الکتریکی عقب و جلوی آن در مدت 4.4 ثانیه سرعت آن را به 60 مایل در ساعت می رسانند.

اما غیر معمولترین ویژگی این مدل دربهای عقابی شکل آناست که یادآور مدل افسانه ای مرسدس بنز مدل 1950 می باشد.ارتفاعی که این دربها هنگام باز و بسته شدن ایجاد می کنند همانند سایر SUV ها می باشد.

بر روی این مدل آنالیز کامپیوتری تصادف انجام نشده است اما ماسک مطمئن است که عملکرد این خودرو در تصادفات حتی تصادفهای از پهلو رضایتبخش میباشد.

تحویل این مدل از ابتدای سال 2014 آغاز می شود.

قوای محرکه این مدل همان قوای محرکه مدل S خواهد بود. باتریهایی که در آن مدل 230 و 300 مایل توانایی حرکتی داشتند.از آنجایی که مدل X سنگینتر می باشد با همان قوای محرکه توانایی حرکتی 10% افت خواهد کرد.

مدل X از مدل سدان کمی گرانتر خواهد بود . با باتری 230 مایلی قیمت آن 67400 دلار می باشد که البته این قیمت قبل از اعمال مالیات می باشد. تسلا امیدوار است بتواندد سالانه 15000 دستگاه از این خودرورا به فروش برساند. هدفی مشابه هدف فروش سدانهای تولیدی این خودروساز.

ترجمه از اتونیوز

 
سامانه هوشمند ژورنال مقالات