دستورالعمل سرویس و تعمیرات پژو 405-بخش 2-5(بازدیدهای دوره ای)

             
دستورالعمل سرویس و تعمیرات پژو 405-بخش 2-5(بازدیدهای دوره ای)
نوشته شده توسط پیمان محمدپور   
پنجشنبه ، 3 فروردين 1391 ، 10:45

سطح مايع ترمز

اخطار : مايع ترمز مي تواند به چشمان شما را آسيب زند و به رنگ خودرو صدمه زند ، بنابراین نهايت احتياط را هنگامي كه با آن تماس پیدا می کنید و يا ميخواهيد آن را داخل مخزن بريزيد بكار بريد.
توجه : روغن ترمزی كه مدتي به صورت باز مانده است را استفاده نكنيد، زيرا رطوبت را از هوا جذب کرده است که این موضوع مي تواند به طرز خطرناکی باعث كاهش كارآيي ترمز شود.
توجه : هنگامی که لنتها فرسوده می شوند، سطح روغن ترمز در مخزن کمی پایین می آید اما باید توجه داشت که این سطح هیچگاه نباید پایینتر از حد مینیمم خود بیاید.
قبل از اينكه شروع به بازدید سطح روغن ترمز کنید:
خودرو را بر روي سطحی تراز پارك كنيد. 
در مدلهاي ABS دار سوئیچ را باز کنید و حداقل 20 بار پدال ترمز را فشار دهيد يا تا آنجا كه احساس کنید پدال ترمز سخت شده است. درب مخزن را باز کرده خودرو را روشنن کنید ، صدای کار کردن پمپ هیدرولیک ترمز به گوش می رسد. تا زماني كه پمپ متوقف شود منتظر بمانيد سپس خودرو را خاموش کرده در حالت سوئیچ باز قرار دهید.
 
اول ايمني
اگر مخزن نياز به روغن ترمز جبرانی داشت، اين علامت نشتي روغن ترمز در قسمتهایی از سيستم است كه بايد فوراً بررسي شود. اگر احتمال نشتي وجود دارد ، خودرو تا زماني كه سيستم ترمز بررسي نشده نبايد روشن شود و حركت كند . آنجایی که به ترمز مربوط می شود هیچ ریسک را نپذیرید.
1-  علامتهاي ماكزيمم (MAX) و خطر(DANGER) در كناره هاي مخزن ترمز نمایش داده شده اند كه محل آن داخل موتور سمت راننده می باشد. سطح مايع بايد بين اين دو علامت نگه داشته شود.
2- اگر به روغن ترمز جبرانی نیاز است ، ابتدا سطح اطراف درب مخزن را با يك دستمال پاک كنيد. مايع درون مخزن را چك كنيد - در صورت کثیف بودن و داشتن ناخالصی باید مخزن خالی شده و دوباره پر شود.  
3- با دقت مايع را اضافه كنيد از ريختن آن روی رنگ خودرو خودداري كنيد. فقط از یک روغن ترمز هیدرولیک خاص استفاده كنيد. تركيب انواع مختلف مايع مي تواند باعث صدمه به سيستم و يا ضربه به كارايي ترمز شود. 
بعد از پر كردن تا سطح صحيح درب را با دقت کافی بسته و هر گونه مايع ريخته شده را پاك كنيد.
4- عملكرد چراغ هشدار سطح بحرانی روغن ترمز را بررسي كنيد.چرخها را با گذاشتن یک گوه چوبی در زیر آنها محكم كنيد ، ترمز دستي را آزاد کرده و خودرو را روشن کنید. از يك نفر کمک بخواهيد تا كليد بالاي مخزن ترمز را فشار دهد. چراغ هشدار سطح بحرانی ترمز یا چراغ ترمز دستی باید روشن شود. ترمز دستي را بالا کشیده و خودور راا خاموش کنید.

 
سامانه هوشمند ژورنال مقالات