آخرین فرصت دانشگاهها برای اعلام ظرفیت دکتری

             
آخرین فرصت دانشگاهها برای اعلام ظرفیت دکتری
نوشته شده توسط پیمان محمدپور   
شنبه ، 14 آبان 1390 ، 09:50
رئیس سازمان سنجش 15 آبان ماه را آخرین مهلت دانشگاهها برای ارسال ظرفیتهای دکتری اعلام کرد و گفت: وزارت علوم فهرست رشته ها و ظرفیت برای تکمیل ظرفیت نخستین آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 90 را تا 15 آبان ماه به سازمان سنجش اعلام می کند.
دکتر محمدحسین سرورالدین در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: فرم های انتخاب رشته برای افرادی که می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند در زمان مقتضی بر روی سایت قرار می گیرد و داوطلبان حائز شرایط نیز معرفی می شوند.
سرورالدین با اشاره به معرفی افراد حائز شرایط برای شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت نخستین آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 90 گفت: در مرحله اول پذیرش کنکور دکتری سال 90 از میان 15 هزار نفری که حائز نمره شده بودند، 5 هزار نفر به دانشگاهها معرفی شده بودند که برای مرحله دوم هم 10 هزار نفر باقیمانده به دانشگاهها معرفی می شوند.
وی اضافه کرد: اسامی 5 هزار نفر جدید نیز به ترتیب بالاترین نمره ها در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود و این افراد به علاوه آن 10 هزار نفر به دانشگاهها معرفی می شوند.
رئیس سازمان سنجش یادآور شد: مجموع 15 هزار نفری که به دانشگاهها معرفی می شوند می توانند فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کرده و بر اساس زمان بندی مصاحبه ها که در ماههای آذر و دی برنامه ریزی شده، در مصاحبه شرکت کنند.
وی اضافه کرد: امیدواریم با طی فرآیند تکمیل ظرفیت، نتایج نهایی پذیرش دکتری برای سال 90 بر اساس افزایش ظرفیت شورای عالی انقلاب فرهنگی، در بهمن ماه اعلام شود.
به گزارش مهر، شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه 692 این شورا در بیست و یکم تیرماه 90، مصوب کرد ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری از 5 هزار و 600 نفر به 10 هزار نفر افزایش پیدا کند. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در راستای اجرایی شدن این مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، اعلام کرد که در نظر دارد این افزایش ظرفیت را با توجه به توانمندی، قابلیت علمی، آموزشی و پژوهشی موجود در هر دانشگاه انجام دهد.
 
سامانه هوشمند ژورنال مقالات