دپارتمان مهندسی مکانیک ایران

انجمن مهندسی مکانیک

انجمن تست های غیر مخرب

انجمن علمی مهندسی پزشکی

انجمن بیومکانیک

آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

دوره های مهندسی پزشکی

دوره های آموزشی مهندسی پزشکی

انجمن مهندسی پزشکی

آموزش تعمیر تجهیزات دندانپزشکی

آموزش بازرسی جوش

آموزش پایپینگ


             

مرحله نخست بازدید اعضای دپارتمان از مترو تبریز

مرحله اول بازدید اعضای دپارتمان مهندسی مکانیک از مترو تبریز در تاريخ 24/2/87 در ساعت 9 صبح از ساختمان اصلی مترو واقع در روبروی دانشگاه تبریز با استقبال مسئولان روابط عمومی قطار شهری تبریز انجام شد .

پیش از آغاز بازدید از فازهای عملیاتی این پروژه عظیم در جلسه ای که در سالن همایش های سازمان قطار شهری برگزار شد جناب آقای  مهندس ملکی مدیر روابط عمومی این سازمان ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه به  بیان مشخصات پروژه و روند پیشرفت آن پرداخت . سپس مهندسان و حاضرین در جلسه درمورد مشخصات فنی و تکنولوژی های استفاده شده به بحث و گفتگو پرداختند .

 در آغاز بازدید از فازهای انجام شده ابتدا اعضا دپارتمان به همراه مهندسین ناظر توسط واگن های قطار شهری از ایستگاهیای فاز 1 مترو که به به اظهارات مسئولان 90% کارهای اجرایی آن به اتمام رسیده دیدن کرده و با نحوه حفاري و ساختار آنها و همچنین نحوه ريل گذاري و ساختار ايستگاه ها آشنا شدند .

در ادامه بازدید اعضای دپارتمان برای آشنایی با نحوه کارکرد دستگاههای حفاری تونل TBM و همچنین مسیرهای فازهای چهارگانه در سالن سمعی بصری حاضر شدند .

در پايان این بازديد از كارگاه اصلی پروژه واقع در فلكه دانشگاه تبریز  و محل ورودی دستگاه هاي TBM به نام های سهند و سبلان که وظیفه حفاری آن بر عهده شرکت الموت است دیدن کردند و با نحوه حفاري ها و مسير حفاري ها توسط مهندسين مسئول ارائه شد آشنا گردیدند. و برنامه بازدید از تونلهای حفاری نیز به بازدید بعدی موکول شد که به زودی این بازدید نیز انجام خواهد شد .  

                                   

 
سامانه هوشمند ژورنال مقالات