دپارتمان مهندسی مکانیک ایران

انجمن مهندسی مکانیک

انجمن تست های غیر مخرب

انجمن علمی مهندسی پزشکی

انجمن بیومکانیک

آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

دوره های مهندسی پزشکی

دوره های آموزشی مهندسی پزشکی

انجمن مهندسی پزشکی

آموزش تعمیر تجهیزات دندانپزشکی

آموزش بازرسی جوش

آموزش پایپینگ


             
کتاب دیکشنری تخصصی مهندسی مواد
نوشته شده توسط نبی الله پلنگ سوار   
شنبه ، 2 مرداد 1395 ، 17:41

 

 

 

 

 

اکثر زبان آموزان زبان انگلیسی از دیکشنری انگلیسی به فارسی یا همان دیکشنری دو زبانه استفاده می نمایند. دیکشنری های دو زبانه مشتری های زیادی دارند و می توان گفت در خانه هر زبان آموز پیدا می شوند. اما این دیکشنری ها با اینکه در ظاهر مفید و راحت هستند ولی معایبی نیز دارند و استفاده از آنها برای زبان آموزان توصیه نمی شود. دیکشنری های انگلیسی به فارسی مختص مترجمین هستند. چرا که آنها زبانشان در حد عالی است و تنها برای مشورت  با دیکشنری برای یافتن بهترین معنی کاربرد دارند. همچنین می توان از این دیکشنری ها برای اسامی گیاهان، حیوانات، داروها و بیماری ها استفاده نمود.

استفاده از دیکشنری تک زبانه باعث می شود تا فقط به انگلیسی مطالعه کنید و از زبان مادری تان دور شوید. در کلاس زبان به انگلیسی فکر کنید و به درک مطلب و تولید زبانی سرعت دهید. بنابراین راحت تر می توانید به انگلیسی صحبت کنید. دیکشنری تک زبانه معنی واقعی کلمه را به شما می دهد. این به آن دلیل است که در هر لغت ظرافت هایی وجود دارد که با ترجمه کردن و دادن مترادف یا متضاد معنی واقعی آن مشخص نمی شود. یک دیکشنری خوب انگلیسی به انگلیسی دارای اطلاعات اضافی علاوه بر معنی کلمه است. داشتن چندین مترادف و متضاد، توضیحات گرامری، استفاده از اصطلاحات خاص برای آن کلمه و علائم آواشناسی از مزیت های این دیکشنری هاست. دیکشنری یک منبع خوب برای رشد توانایی خواندن شماست. بالاخره آنچه در یک دیکشنری می بینید متون انگلیسی هستند که می خوانید و جالب آنکه این خواندن، به دلیل داشتن یک هدف خیلی مشخص، ارزش بالایی دارد. یعنی شما با رجوع به دیکشنری، در واقع توانایی خواندن خود را به بهترین نحو به چالش کشیده و رشد می دهید. گاهی پیش می آید که با گشتن به دنبال معنی یک کلمه، آن کلمه با یک یا چند کلمه ی سخت دیگر که معنی آنها را نمی دانید، توضیح داده می شود. در این راه، ممکن است این لغات را فورا یاد نگیرید، ولی مراحل یادگیری در ذهن شما شروع می شوند و در صورت مداومت در استفاده از دیکشنری، مطمئنا باز هم به آن لغات برخورد خواهید کرد و می توانید آنها را یاد بگیرید. این کار باعث می شود با پیدا کردن معنی آن لغت تمرین و یادگیری تان دو برابر شود و کلمات سخت داخل آن کلمه را هم یاد بگیرید تا دایره ی لغت تان بالا رود...

کتاب دیکشنری تخصصی مهندسی مواد (Concise Dictionary of Material Scienceمشتمل بر 276 صفحه، با فرمت pdf، زبان انگلیسی به انگلیسی، به همراه تصاویر، گردآوری شده است.

جهت دانلود کتاب دیکشنری تخصصی مهندسی مواد (Concise Dictionary of Material Science)، بر لینک زیر کلیک نمایید:

کتاب دیکشنری تخصصی مهندسی مواد

کتاب دیکشنری تخصصی مهندسی مواد

کتاب دیکشنری تخصصی مهندسی مواد

 

کتابخانه دیجیتال دپارتمان

سامانه هوشمند ژورنال مقالات