دپارتمان مهندسی مکانیک ایران

انجمن مهندسی مکانیک

انجمن تست های غیر مخرب

انجمن علمی مهندسی پزشکی

انجمن بیومکانیک

آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

دوره های مهندسی پزشکی

دوره های آموزشی مهندسی پزشکی

انجمن مهندسی پزشکی

آموزش تعمیر تجهیزات دندانپزشکی

آموزش بازرسی جوش

آموزش پایپینگ


             
برگزاری دهمین دوره جشنواره ملی ایده‌های برتر در آذرماه
نوشته شده توسط حسین مختاری   
چهارشنبه ، 10 آبان 1391 ، 12:21

سید ابوالفضل شاهزاده فاضلی، دبیر دهمین دوره جشنواره ملی ایده‌های برتر گفت: یکی از رسالت‌های پارک علم و فناوری ایجاد بسترهای مناسب برای ایجاد تفکر و ایجاد انگیزه برای مخاطبان است.

وی با اشاره به برگزاری دهمین دوره جشنواره ملی ایده‌های برتر تصریح کرد: این جشنواره با هدف تکریم اندیشه، تشویق خلاقیت و نوآوری همچنین شناسایی استعدادها و قابلیت‌های موجود در کشور به منظور برقراری ارتباط با ایده پردازان و مخترعان برگزار می‌شود.

دبیر دهمین جشنواره ملی ایده‌های برتر با اشاره به آغاز داوری ایده‌ها، گفت: در سال جاری با توجه به کیفی سازی، ایده‌ها بر اساس دو معیار اصلی خلاقیت و کارآیی داوری می‌شوند.

شاهزاده فاضلی با اشاره به تعداد بیش از 9 هزار و 600 ایده در نهمین جشنواره ایده‌های برتر در سال گذشته افزود: بیشترین ایده‌های ارسالی از گروه برق و کامپیوتر و کمترین ایده‌های ارسالی از گروه مهندسی پزشکی بود همچنین تعداد 7500 ایده از رده سنی 18 سال  و 100 ایده از افراد زیر 12 سال بوده است.

دبیر دهمین جشنواره ملی ایده‌های برتر تصریح کرد: ایده‌هایی که منجر به ثبت اختراع یا مقاله شده‌اند و تا 23 آذرماه 91 بیش از 2 سال از ثبت اختراع یا چاپ آن نگذشته باشد در این دوره از جشنواره نیز پذیرش می‌شوند و این اقدام در راستای کیفی سازی ایده‌ها در سالجاری صورت گرفته است. 

شاهزاده فاضلی با بیان اینکه این جشنواره به عنوان اولین حلقه زنجیر از ایده تا محصول است، گفت: مراسم اختتامیه دهمین دوره جشنواره ملی ایده‌های برتر 23 آذرماه جاری و هشتمین نمایشگاه ابتکارات و اختراعات  20 تا 22 آذرماه در محل پارک علم و فناوری یزد گشایش می‌یابد.

دبیر دهمین جشنواره ملی ایده‌های برتر در خاتمه با بیان این مطلب که هم اکنون ثبت ایده آغاز شده است یادآور شد: پایان آبان ماه آخرین مهلت ارسال ایده به دبیرخانه جشنواره است لذا علاقه مندان می‌توانند برای ثبت ایده به نشانی www.best-idea.ir  اقدام کنند.

 

کتابخانه دیجیتال دپارتمان

سامانه هوشمند ژورنال مقالات