دپارتمان مهندسی مکانیک ایران

انجمن مهندسی مکانیک

انجمن تست های غیر مخرب

انجمن علمی مهندسی پزشکی

انجمن بیومکانیک

آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

دوره های مهندسی پزشکی

دوره های آموزشی مهندسی پزشکی

انجمن مهندسی پزشکی

آموزش تعمیر تجهیزات دندانپزشکی

آموزش بازرسی جوش

آموزش پایپینگ


             
تست مزدا 3 2010
نوشته شده توسط پیمان محمدپور   
پنجشنبه ، 3 فروردين 1391 ، 10:49

خودروسازان ، مانند هنرمندان ، اغلب مجبورند خود را درگیر پيگيري کارهای بزرگی كنند ، حتي اگر این کار گیر دادن وسواسانه به خودشان باشد .
بعد از 5 سال حضور در بازار ، شركت مزدا مشهورترین مدل خود مزدا 3 اصلي را دوباره طراحي كرد.تنها یک پایان الهام بخش می توانست ناامیدی ناشی از این اقدام را کنترل کند.
هنگامي كه مزدا مدل 3 را در سال 2004 وارد بازار کرد ، از دیدن خودرویی که مصرف سوختی خوب را با خصوصيات يك اسپرت سدان تركيب کرده بود خوشحال شديم. اولین نسل مزدا 3 از آراستگی یا كيفيت داخلي هم چیزی کم نداشت.طراحي منحصر به فرد و تجهیزات انتخابی پرتعداد و متنوع مزدا 3 را یک سدان مجلل در کلاس خودروهای 4 در جوان پسند قرار داد. نگاه جديد هم فريبنده و هم متناسب است. ظاهر هنوزمي گويد مزدا 3 ، اما به واقع مدرن تر و خشن تر از شكل قبلي خود می باشد. گلگيرهاي جلو ، چراغهاي جلو و جلو پنجره ذوزنقه اي  خندان همگي خودروی اسپرت مزدا آر ايكس - 8 را تداعی می کنند. بر آمدگی خطی که از زیر درها تا کناره های خودرو بالا می آیند در مقایسه مزدا 3 جدید را پهنتر جلوه می دهند. در عقب ، یک جفت لوله اگزوز بیرون زده ساختار سپر مدلهاي اس را نمايش می دهد. ما مدل سدان را راندیم ، اما همانند قبل يك هاچ بک 5 درب نيز ارائه شده است.

مزدا 3 جدید بر روی پلت فرم تغییر یافته و تقویت شده فورد سي 1 ساخته شده است.علي رغم ساختار تقويت شده ، استفاده گسترده از فولاد با مقاومت بالا از افزایش وزن آن جلوگيري كرده است. فاصله بين محور جلو و عقب و پهنای خودرو تغييری نكرده است ، ارتفاع آن کمتر از يك اينچ ، و طول كلي بيش از 3 اينچ افزایش یافته است و در نهایت كمتر از 181 اينچ می باشد.  با ورود به جاده استفاده مجدد از سیستمهای تعلیق مک فرسون در جلو و چند مفصلی درعقب به چشم می خورد. جداي از فنرها ، کمک فنرها و ميله هاي ضد تنش كه مجددا كاليبره شده اند و چرخدنده راک فرمان که کمی محکمترمونتاژ شده است ، شاسي اتومبيل دست نخورده باقي مانده است.
از پشت مزدای 3 جدید نرم تر ، آیرودینامیکتر و اسپورت تر از مدل قبلی احساس مي شود. فرمان نرم مزدا 3 وزن آن را از 3000 پوندي که هست کمتر نشان می دهد. تکانها و دست اندازهای جاده به طور موثري قبل از رسيدن به راننده توسط شاسي و ساختار محکم آن دفع می شود.اگرچه عملکرد مناسب سیستم تعلیق مانع از انتقال صدای تکانها و دست اندازها می شود اما صدای جاده و لاستیک مزاحم است.جداي از صدای یاد شده ، حرکت مزدا 3  روي آسفالت با استحكام و نرمی همراه است که آن را از اکثر خودروهای این کلاس (خودروهای کوچک شهری)متمایز می کند.
با تغييرات جزئي ابعادي ، جاي تعجب نيست كه فضاي داخلي تغييري نداشته باشد. فضاي صندليهاي عقب براي كساني كه قد آنها بيش از 6 فيت است خوشايند نيست. نسبت به برخي رقباي بزرگتر عقب آن كوچكتر احساس مي شود.شبیه هوندا سيويك ،از صندلي راننده ، يك داشبورد به روز قوس دار زيباي جديد  بدون جانمایی جدید دیده می شود.سرعت سنج و دور سنج دقیقا در پشت غربیلک فرمان به شکل دو غلاف مدور باقی مانده اند. راديو و كامپيوتر مسافرتي انتخابی در وسط داشبورد با یک انحنای متمایل به سمت راننده قرار دارند.
خريداران در مورد موتور دو انتخاب دارند: یک موتور 4 سيلندر 2 ليتري 148 اسب بخاری و یا موتور جدید 4 سيلندر 2.5 ليتري  167 اسب بخاری
 موتور 2 لیتری همان موتور استفاده شده در مدل قبلی است با اندکی بهبود در مصرف سوخت. یک گیربکس دستی 5 سرعته گیربکس استاندارد موتور 2لیتری است و یک گیربکس 5 سرعته اتوماتیک هم به شکل انتخابی در دسترس است. اگرچه استفاده همزمان از موتور 2 لیتری و گیربکس دستی 5 سرعته توان در حد انتظاری در اختیار نمی گذارند اما عملکرد موتور در این حالت نرم و بی سر و صدا است و حتی با رسیدن به بیشینه دور، موتور از مدار خارج نمی شود.

زمان رسیدن از سکون به سرعت 60 مایل در ساعت: 7.2 تا 7.6 ثانیه (بر اساس نوع موتور و گیربکس)    حداکثر سرعت: 118 مایل بر ساعت

مصرف سوخت در شهر: 21 تا 25 مایل بر گالن           مصرف سوخت در بزرگراه: 29 تا 33 مایل بر گالن   (بر اساس نوع موتور و گیربکس)

مزدا 3 2010

مزدا 3 2010

مزدا 3 2010

منبع : CARANDDRIVER
 

 

کتابخانه دیجیتال دپارتمان

سامانه هوشمند ژورنال مقالات